“Smaki Tybetu” – al. Jana Pawła II 41A – Muranów

przez Człowiek od Jedzenia

SMAKI TYBETU - KUCHNIA TYBETAŃSKA

 Specyficznie usytuowane – bo ukryte – w pawilonach przy ul. Jana Pawła II miejsce gdzie znajdziemy prawdziwe Smaki Tybetu. Można zjeść tutaj przede wszystkim momos – to znaczy tybetańskie pierożki. Do wyboru są jeszcze zupy, proste sałatki takie jak wakame czy marynowany ogórek. Poza tym wcześniej wspomniane pierożki, a także Mango Lassi, które można popijać w trakcie oczekiwania. 

Ciasto na pierożki jest nieco grubsze niż zazwyczaj – w chińskiej lub polskiej wersji. Jednak farsz jest zróżnicowany, dobrze doprawiony, a pierożki są nim wypchane. Do tego zawsze mamy możiwość wybrania sosu ostrego lub łagodnego. Pierwszy to coś na zasadzie pikantnego sosu pomidorowo-paprykowy, a drugi to sos sojowy z octem.

Było smacznie – tego tym małym stworkom odebrać nie można, ale nie mam dużego parcia na powrót. No chyba, że na zupę, której nie miałem jeszcze przyjemności spróbować. Jeżeli jednak macie ochotę na niskobudżetowy obiad, to nie wyjdziecie stamtąd zawiedzeni. 

A więcej o warszawskim jedzeniu przeczytacie, tutaj.

MENU – szukaj w zdjęciach

Ceny:  9 PLN – 20 PLN 

Moje wrażenia

6.5/10

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona używa pysznych ciasteczek, żeby poprawić Twoje doświadczenie. Zakładam, że się na to zgadzasz, ale możesz z nich zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka Prywatności & Ciasteczka