“Pinsa” – ul. Francuska 6

przez Człowiek od Jedzenia

Pinsa - Zdrowsza "Pizza"

Pinsa Warszawa  – to pyszna i zdrowa alternatywa doskonale znanej i lubianej pizzy! Jej sekret tkwi w zastosowaniu specjalnej kombinacji trzech rodzajów mąk i suszonego zakwasu chlebowego. Jej receptura zapewnia także niższą zawartość oliwy, a wyższą wody, dzięki czemu jest ona mniej kaloryczna i lekkostrawna.

Jeżeli chodzi o kombinacje, to znajdziemy tam wszystkie klasyczne rozwiązania począwszy od pins z sosem pomidorowym, na białych pinsach. Wszystko okraszone oryginalnymi składnikami. 

Pinsy są faktycznie bardzo chrupiące, smakiem różnią się od klasycznych placków, ale nie jest to ich minusem, po prostu są oryginalne. Ich lekkość nie oznacza jednak, że możemy je jeść i jeść. Nic bardziej mylnego! Są bardzo sycące, jednak będziecie czuć się po nich lekko.

A czy poza tym można coś tam jeszcze przekąsić? Oczywiście, że tak! Czekają tam na Was także Pinsy Focaccie i Pinsy Panini. Te pierwsze to po prostu nieco bardziej wyrośnięte spody okraszone dodatkami od góry. Dla mnie nieco zbyt suche, jednak oliwy doskonale to ratują. Jeżeli chodzi zaś o Panini, to są okej, nie powalają na kolana, ale nie są złe. Im również brakuje “mokrości” w postaci oliwy lub jakiegoś sosu. 

A na deser polecam Wam Cannoli – to jest moja największa słabość, bo Cannoli to po prostu deserowa doskonałość. Wybierzcie jednak klasyczną wersje Siciliana, za resztę nie ręczę, bo wyglądają dla mnie nieco sztucznie. Natomiast jeśli spróbujecie i będą smaczne, to dajcie znać, chętnie spróbuję. 

Jeżeli macie ochotę na pizzę, ale akurat jesteście na diecie, to już wiecie, gdzie powinniście się kierować – Pinsa, to Wasza zdrowa wybawicielka.

A więcej o warszawskim jedzeniu przeczytacie tutaj.

MENU – kliknij 

Wielkość dań – średnia

CENY:

19 PLN – 35 PLN

Moje wrażenia

7.5/10

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona używa pysznych ciasteczek, żeby poprawić Twoje doświadczenie. Zakładam, że się na to zgadzasz, ale możesz z nich zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka Prywatności & Ciasteczka