“Parnik” – ul. Wielka 9

przez Człowiek od Jedzenia

PARNIK - CHIŃSKIE PIEROŻKI

 

Poznański Parnik to miejsce, gdzie skosztujecie i rozpłyniecie się przy chińskich pierożkach. Jak zapewniają na stronie, są one przepełnione oryginalnym smakiem, ponieważ robią je ręcznie kucharze z prowincji Heilongjiang.

Znajdziecie tam duży wybór klasycznych pierożków z różnymi mięsnymi kąskami, są wersje wege, a poza tym opcje bezglutenowe. A dlaczego macie się przy nich rozpływać? Pierożki są delikatne, obficie wypełnione farszem, a co najważniejsze różnią się smakami. Podkreślam to, bo notorycznie spotykam się z miejscami, w których pomimo dużego wyboru, różnice widzę tylko na papierze, ponieważ smakowo wypadają praktycznie tak samo. 

Podawane są one w klasycznych bambusowych parnikach wraz z wybranym przez Was sosem – pikantnym lub łagodnym. Daje Wam przy okazji znać, że śmiało możecie mieszać smaki pierożków, zachęcam! Mocnym argumentem przemawiającym za Parnikiem są jeszcze ceny, które prezentują się bardzo przyzwoicie, ale to sprawdzicie sobie na dole. 

Zjecie tam również rozgrzewające zupy takie jak Miso, czy zupa o nazwie “pikantno-kwaśna” – chociaż ani razu nie trafiłem na to, żeby była dostępna. Natomiast Miso z pierożkami Won Ton to cudo – pełno umami i delikatne pierożki, czego chcieć więcej? Polecam zwłaszcza w chłodniejsze dni.

Wnętrze nie zachęca raczej do dłuższego posiedzenia i chłonięcia atmosfery, niemniej jednak warto.

A więcej o poznańskim jedzeniu przeczytacie tutaj.

 

MENU – kliknij

CENY

Pierożki: 16.50 PLN – 17.50 PLN

Zupy: 7 PLN – 11 PLN

Sałatki: 7 PLN – 9 PLN

 

Moje wrażenia

7.5/10

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona używa pysznych ciasteczek, żeby poprawić Twoje doświadczenie. Zakładam, że się na to zgadzasz, ale możesz z nich zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka Prywatności & Ciasteczka