“Otto Pompieri” – Plac Bankowy 1 – Śródmieście

przez Człowiek od Jedzenia

Otto Pompieri – KUCHNIA WŁOSKA

Jak tutaj jest dobrze! W Otto Pompieri od samego wejścia można poczuć się jak we Włoszech, ponieważ jest gwarno, nieco elegancko, ale jednocześnie bardzo przyjaźnie. Wnętrze oferuje nam dużą ilością przestrzeni, przez którą co jakiś czas przelatuje przepiękny zapach.

Zza lady możemy obserwować pracę pizzaiolo i wyczekiwać kiedy świeżo ukręcona pizza wreszcie trafi do pieca. Jeżeli chodzi o jedzenie to króluje tutaj wszystko to co włoskie, doskonałe makarony, sałatki, sery i przepyszna pizza!

Zaskakujące dla mnie – miłośnika pizzy neapolitańskiej – okazało się jak doskonale może smakować to okrągłe dobro na cienkim chrupiącym cieście… bajka! Jednak prym wiodły tutaj makarony – idealnie doprawione, odpowiednio ugotowane i takie, że na samą myśl o końcu pojawia się łza w oku. Stosunek jakości do ceny jest tutaj na naprawdę dobrym poziomie, dlatego nie powinniście na nic czekać tylko wychodzić! Zresztą, nie będę pisał tutaj długiego elaboratu, sprawdzajcie sami i dawajcie znać jak Wam smakowało!

PS Gnocchi z sosem truflowym, to jest comfort food na jaki prawdopodobnie nie zasługujemy, cudo!

A więcej o poznańskim jedzeniu przeczytacie tutaj.

MENU – kliknij
Ceny:  9 PLN – 49 PLN

Moje wrażenia

8/10

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona używa pysznych ciasteczek, żeby poprawić Twoje doświadczenie. Zakładam, że się na to zgadzasz, ale możesz z nich zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka Prywatności & Ciasteczka