“Dziurka od klucza” – Fort Służew 1b

przez Człowiek od Jedzenia

Dziurka od klucza - Pizza Canotto

Dziurka od klucza  – w tej restauracji zjecie wiele dań kuchni włoskiej. Ja jednak pozwolę sobie skupić się tutaj przede wszystkim na pizzy, a dlaczego? Dlatego, że pizza, którą tutaj zjecie wyrabiana jest przez człowieka, który jest jej mistrzem, a mianowicie – pizzaiolo Tymoteusza Dziedzica.

Pizza ta tworzona jest w stylu Canotto – wyróżnia się ona baaardzo napompowanymi brzegami, wypełnionymi powietrzem, dzięki czemu są one delikatne i mocno puszyste. No i oczywiście przepyszne! Styl ten został stworzony przez młode pokolenie pizzaiolo z Kampanii, ale na całe szczęście, możemy jeść ją u nas na miejscu. 

Ciasto jest tam genialne – jedno z najlepszych jakie w życiu jadłem, a temu wszystkiemu wtórują oczywiście doskonałe dodatki. Większość produktów sprowadzają z Włoch,  oprócz tych, których sprowadzenie w odpowiedniej jakości nie jest możliwe. Skutkiem tego jest ich smak, który jest po wyborny i przeniesie Was na chwilę do słonecznej Italii.

Ciasto jest na tyle smaczne, że tak naprawdę nie potrzeba do niego żadnych dodatków, no może poza dobrej jakości oliwą, którą oczywiście znajdziecie na miejscu. A focaccia bazująca na tym cieście, w połączeniu z  cudownie rozpływająca się buratta (sprawdź zdjęcie), to połączenie idealne!

Dziurka od klucza to po prostu miejsce, które jest warte odwiedzenia i spróbowania tego co tam tworzą.

A więcej o warszawskim jedzeniu przeczytacie tutaj.

MENU – kliknij 

Wielkość dań – duża

CENY:

24 PLN – 40 PLN

Moje wrażenia

9/10

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona używa pysznych ciasteczek, żeby poprawić Twoje doświadczenie. Zakładam, że się na to zgadzasz, ale możesz z nich zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka Prywatności & Ciasteczka