“Dedas Chinkali” – ul. Wspólna 52/54

przez Człowiek od Jedzenia

Dedas Chinkali - Piekarnia Gruzińska

Dedas Chinkali to piekarnia połączona z małą restauracją, która serwuje proste gruzińskie przysmaki. To miejsce tworzy gruzińska rodzina, która od wielu lat mieszka w Warszawie. Z zewnątrz miejsce to wygląda całkowicie niepozornie. Sam wszedłem tam pierwszy z nastawieniem, że dostanę jakieś podstawowe wypieki, jednak warto czasami wejść gdzieś z nadzieją na coś innego.

Poza chaczapuri – w prawdopodobnie wszelkich wariacjach – które są wypiekane na bieżąco, spotkacie tutaj m.in. zupy, chinkali, czy pielmieni. Wszystko jest godne spróbowania, głównie z tego powodu, że nie jest to sieciówka, a tak jak wcześniej wspomniałem rodzinna piekarnia. Miło jest pisać o takich miejscach, gdzie zadowolenie gości jest przedkładane ponad zysk. 

Chinkali wypełnione są po brzegi mięsem i pysznym bulionem, który powstaje dzięki temu, że korzystają tam z oryginalnych przypraw i dobrych składników. Pielmieni, są delikatne, dobrze doprawione i serwowane w sporej ilości, do tego pyszna śmietana – pyszności! Jeżeli chodzi o chaczapuri to robią je świetnie. Pieczywo jest pulchne, obficie wypełnione i co najważniejsze świeżo wypiekane. Zupy również trzymają poziom, to trzeba przyznać. Deserów niestety jeszcze tam nie jadłem. Co ciekawe możecie kupić tam gotowe mieszanki przypraw, a także sosy i domowe gruzińskie przetwory – robione na miejscu.

Być może nie doświadczycie tam dużej ilości miejsca i kameralnego klimatu – bardziej prawdopodobny jest gwar i spora ilośc ludzi – za to na pewno spotkacie się tam z dużą ilością pozytywnej energii i domowymi smakami. Według mnie z takich miejsc trzeba korzystać i je odwiedzać, zwłaszcza, że cenowo także zachęcają. 

A więcej o warszawskim jedzeniu przeczytacie tutaj.

MENU – kliknij 

Wielkość dań – duża

CENY:

10 PLN – 25 PLN 

Moje wrażenia

7.5/10

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona używa pysznych ciasteczek, żeby poprawić Twoje doświadczenie. Zakładam, że się na to zgadzasz, ale możesz z nich zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka Prywatności & Ciasteczka